پدر احمدي نژاد و واقعيت ها ي خانواده

پدر خانواده اي را در نظر بگيريد که تمام واقعيت را و وضعيت مالي و فرهنگي خانواده را بدرستي براي اعضاي خانواده تشريح مي کند. براي آنان توضيح مي دهد که وضع اقتصاديشان چگونه است وضع آموزش شان چگونه است توانشان چگونه است.

پدر خانواده دوم را در نظر بگيريد که فقط از منم ها و موفقيت هايش مي گويد تصوير بسيار زيبا و کاملي براي اعضاي خانواده درست کرده و هيچ نقطه ضعفي از خودش و خانواده اش مطرح نميکند. تنها افتخار و موفقيت را بيان مي کند . بديهي است در چشم فرزندان خرد اين خانواده پدر ابر قدرت است و انتظار هيچ ضعفي را ندارد.

حال فرض کنيم اتفاق ناگواري پيش آيد . مثلا سيل يا زلزله بيايد. برخورد اعضاي دو خانواده چگونه خواهد بود؟

خانواده اول از آنجا که واقعيتها را ميداند و ميداند که پدرشان ابر قدرت نيست و خانواده شان مشکلاتي دارد با تمام قوا به کمک خانواده خواهد شتافت. انتظار معجزه نخواهد داشت و از آنجا که ميداند و آگاه است خود را براي برخي ناملايمات و سختيها آماده نموده و صبر خواهد کرد. به آساني زبان به شکايت نخواهد گشود

خانواده دوم از آنجا که خود را ابر قدرت فرض ميکند بهيچ عنوان ذره اي حاضر به تحمل نيست و انتظار دارد قدرت بي حد پدر و يا خانواده سريع مشکلات را حل نموده و دوباره آرامش را بر قرار نمايد. با اتکايي که به قدرت پدر دارد حاضر به هيچ نوع همکاري و همياري نبوده و ذره اي صبر و تحمل نخواهد نمود. کار او فقط نق زدن خواهد بود.

شباهت ايران به نظر من و برخوردي که مسئولان در حرف و گفتارشان دارند بيشتر شباهت به خانواده دوم دارد. پدر خانواده ايران را چنان بيان مي کند که انگار هم سطح امريکا و آلمان (و بلکه بالاتر) است . تمامي امکانات را دارند و هيچ کمبودي ندارندو بديهي است خانواده اي که با يک بارش برف فلج ميشود و هزاران مشکل در مملکتشان بروز مي کند تحمل نخواهند نمود. سطح انتظار بالاست زيرا که تصوير درستي از واقعيتها داده نشده است . اگر روزي گفته شده ما اين هستيم و ما آن هستيم و اين ميکنيم و آن ميکنيم ؛ بديهي است که انتظار ميرود مشکل اصلا پيش نيامده و در صورت بروز مشکل بسرعت بايستي رفع گردد . در اين حالت مشابه خانواده دوم همه کناري خواهند نشست و منتظر که دولت ابرقدرتشان کاري کند.

متاسفانه گريز از واقعيت و عدم اطلاع رساني درست از وضعيت واقعي ايران ؛ مصيبتي است که دچار آن هستيم. نگاهي به آمارهاي جهاني و موقعيت ايران بکنيم ؛ سطح سواد ؛ سطح مهارت ؛ سطح اينترنت ؛ سيستمهاي پيشرفته ؛ راه آهن ؛ خطوط هوايي ؛ ترافيک ؛ فرهنگ ؛ نوع درآمد و مقدار آن ؛…

اگر واقعيت را بدانيم ديگر نخواهيم گفت مديريت ؛ دولت ؛ حکومت و… بلکه خود آستينها را بالا زده و مانند خانواده اول عمل خواهيم نمود.

اولين گام براي حرکت اين است که بدانيم کجا هستيم و به کجا ميخواهيم برسيم . اگر با بزرگنماييها خود را فريب دهيم هيچ جا نخواهيم رسيد. ممالک اروپايي پيشرفته چندين دهه براي دنيايشان کارکرده اند آن را ساخته اند و نسل به نسل دارند بيشتر مي سازند؛انتظار معجزه ندارند ؛ کار ميکنند و ثمره آن را مي بينند .

تنها انتظار از پدر خانواده اين است به اعضاي خانواده درست مطالب را بگويد و آنان را براي واقعيت آماده نمايد

Advertisements

2 Responses to پدر احمدي نژاد و واقعيت ها ي خانواده

  1. ناشناس says:

    ئابزرناازرتد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: